Koszty importu motocykla z USA

Podstawą naszego działania jest uczciwość i rzetelność , dlatego też przedstawiamy wszystkie koszty związane z importem motocykla z USA. Chcemy aby nasi klienci mieli pełną, jasną i czytelną informacje. Uważamy, że jest to podstawa udanej transakcji.
Przed podjęciem decyzji o zakupie motocykla z USA, jedną z najważniejszych rzeczy jest wcześniejsze przeliczenie kosztów jego importu. Należy pamiętać przede wszystkim o tym, że są to motocykle spoza Unii. W związku z tym na granicy w Europie będziemy musieli dokonać opłat celno-podatkowych. Pozostałe koszty importu motocykla z USA to między innymi opłaty za transport po terenie USA jak i przez ocean, opłaty aukcyjne oraz prowizja firmy AMER-AUTO.
Na finalną wartość kosztów importu motocykla z USA znaczny wpływ mają między innymi: rodzaj, marka, rocznik i stan techniczny w jakim znajduje się pojazd.

Poniżej orientacyjne koszty importu motocykla z USA:

KOSZTY W USA:
– opłaty aukcyjne: około 600$ (pobierane tylko i wyłącznie w przypadku zakupu motocykla  z domu aukcyjnego)
– transport motocykla po USA z miejsca zakupu do portu, gdzie zostanie on zapakowany do kontenera: średnio około 350$ (w zależności od odległości do portu, od 200$ do 1200$)
– wysyłka motocykla z USA w kontenerze: do Bremerhaven około 400$,
– obsługa naszego dealera na terenie USA (pomoc w zakupie motocykla w USA, transporty, załadunek motocykla do kontenera, wysyłka i dokumentacja w USA): 250$
– ewentualne ubezpieczenie importowanego motocykla z USA na czas transportu przez ocean: 2.5% od wartości pojazdu (ustala klient), motocykle uszkodzone z USA – ubezpieczenie tylko i wyłącznie od zaginięcia lub całkowitego zniszczenia, brak możliwości ubezpieczenia motocykla uszkodzonego z USA od ewentualnych uszkodzeń

KOSZTY W Niemczech/Polsce:
– opłaty portowe (rozformowanie kontenera + obsługa agencji celnej): 250 Euro – 1100 PLN
– podatki w przypadku zwykłej odprawy: cło 6%, VAT 19% Niemcy – naliczane w zależności od wartości pojazdu
– tłumaczenia dokumentów z angielskiego na polski oraz z niemieckiego na polski: 300 PLN
– nasza prowizja za pomoc w imporcie motocykla z USA:  2000 PLN (netto) – 2500 PLN (netto)

Opcjonalnie:
– ewentualny transport motocykla z Niemiec do klienta w każde miejsce w Polsce: około 600 PLN

SZCZEGÓŁOWE I OSTATECZNE KOSZTY IMPORTU MOTOCYKLA Z USA WYLICZAMY NASZYM KLIENTOM INDYWIDUALNIE.

Telefon:

792-008-260

Mail:

biuro@motocyklezusa.pl